"Never too young to collect, never too old to play."

záhlavíidocus.JPG

Fun Day 2010 Kacanovy

"Náš" stůl na FD. Z RMP koní je zde vidět např. Arcalimo, Astro del Giorno či Aine. Koně z RKS jsou bohužel mimo záběr.
"Náš" stůl na FD. Z RMP koní je zde vidět např. Arcalimo, Astro del Giorno či Aine. Koně z RKS jsou bohužel mimo záběr.
Fun Day se v České republice konal celkem 5x ve dvou letech. Toto je reportáž z toho jediného, které jsme navštívily. Napsáno 15. 8. 2010, editováno 1. 4. 2012.

Konečně jsme se všichni dočkali. Po strachu z povodní (edit. pozn. Frýdlant - původní místo konání FD byl v létě 2010 zasažen povodní) se nakonec na poslední chvíli místo přesunulo a nás tedy nic nebránilo jet na dlouho očekávané Fun Day! Původně jsem předpokládala že vyjedeme někdy kolem osmé a tak jsem nejdřív byla vyděšená, že akci nestihneme, když jsme vyjeli až ve čtvrt na deset, nepočítala jsem ale, že pojedeme pouhých 45 minut. Vše jsme tedy v pohodě stihli. Jela jsem s Horseen a obě jsme sebou měly více jak 9 koní. Vše se nám ale i podařilo složit za stůl, kam jsme se usadily k Elen, Kiki.mich, Cof a dokonce i Lintith, která nás svým příjezdem opravdu hodně mile překvapila. Já ještě dohlásila do výstavy Ameeru a mohlo se začít. Akorát Anne s Lucíkem chyběly....

Začalo se výstavou OF Traditional lehkých koní, kterých bylo opravdu, ale opravdu hodně. Náš stůl byl úplně plný a parapety oken, na které jsme musely dát ostatní naše soutěžící koně, taky. Další kategore byli Classic koně, pak Stablemates. Totéž se zopakovalo s těžkými koňmi a pony. Poté ještě Lin hodnotila Peter Stony a nesmím zapomenou na výstavu Custom made koní. A před obědem konečně dorazila i Anne s Lucíkem! Všechny jsme si oddechly, protože jsme měly strach co se jim stalo. Zdržela je ale obyčejná kolona na dálnici. 

Oběd byl výborný - maso s hranolkama, broskev v sýru a meloun. Mňam! Když bylo vše snědeno a sklizeno, začala Appaloosa rozdávat Stablemates koně k namalování. Já si vzala Paso fina. Dlouho jsem nevěděla jakou barvu, a tak jsem začala bílou základovkou a nakonec z koně udělala divného bělouše. Má bílou srst, šedou hřívu a ocas a hrozně divné oči. Nebýt výtvarně nadaných lidí naproti mě, jako Cof, Kiki.mich a další, možná bych si i myslela, že se mi povedl. A vedle mě seděla Elen se svým nádherným Irským Cobem, který malování vyhrál. Při vymýšlení jména jsem se docela nasmála, Horseen o něčem prohlásila, že to je vražda, čehož jsem se hned chytila. Takže můj kůň se bude jmenovat vražda, jen ještě nevím v kterém jazyce (edit. pozn.- je řeč o Paso Fino kobyle Murze. "Vražda" ve finštině)

Na malování jsme měly 2 hodiny, takže to stihli všichni a hned poté přišla Appaloosa a výtvory ohodnotila. A na programu bylo poté vyhlašování.

Rozdalo se opravdu hodně stužek, a pak i pohárů a cenných výher. Já soutěžila s devíti koňmi a vyhrál mi Calgary 3. místo v OF Classic Lehcí koně. Nepamatuji si všechny vítěže ani komu patřili, musím ale určitě zmínit Horseeinu Mignight Sun, která vyhrála 1. místo ve své kategorii a ještě se stala šampionkou celé kategorie OF! 

Nakonec musela přijít ta nejsmutnější část - loučení. Cestou zpátky bylo auto ještě narvanější, protože k už tak hodně krabicím se přidaly další. Například má sbírka se rozrostla kromě Murhy ještě o Isadoru (edit. pozn. nyní Baie Amandel Praline), Onyxe (nyní Parsley), Appendix a Elsinore.

Byl to další skvělý den, na který budu ještě dlouho vzpomínat. Díky, Trinity Holdings!

Ginny

01.04.2012 13:57:57
horseen.4
Bega cross - lin - celé.jpg
zápatíjeřabina.jpg
zápatí ciri.jpg
zápatí dalík.jpg
dressage-the tour.jpg
zápatívalvella.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one